Низькі показники інфляції та девальвації гривні минулого року були досягнуті завдяки досить жорсткій монетарній політиці Національного банку.
Таку думку висловив ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі "Ера FM".
"Чи це доречно, чи ні - залежить від того, які цілі ставить уряд. Думаю, що концентрація на інфляції та стабільності гривні були досить виправданими цілями уряду", - сказав він.
Водночас, економіст наголосив, що цього року треба відходити від цільових показників інфляції і курсової стабільності.
"На перше місце треба ставити зростання добробуту населення, далі - економічне зростання, а на третє місце я вже поставив би цінову стабільність, тобто інфляцію. Про курсову стабільність я взагалі не думав би", - наголосив Савченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інфляція в Україні уповільнилася до 7,7% - Держстат
На його переконання, втручання уряду в цінову політику тієї чи іншої галузі часто призводить до подорожчання товарів та послуг.
"Уряд, на жаль, все ще контролює деякі ціни, наприклад, на газ, електроенергію. Закордонні уряди такі ціни не контролюють. Бо чим більше уряд втручається в ту чи іншу діяльність чи регулює ціни, тим вищими вони є. І тому в Україні найменш ефективним сектором економіки є наші ЖЕКи, комунальні послуги - там найбільша корупція. Тому я радив би уряду піти звідти, залишивши на розсуд ринку", - наголосив Савченко.
Нагадаємо, за підсумками 2011 року інфляція в Україні становила рекордно низький рівень - 4,6%.
Коментарі
2