Національний банк збирається створити реєстр колекторських компаній. Оновлять підходи з регулювання роботи цього бізнесу в Україні. Для цього готують проєкт закону
"У цьому проєкті закону для колекторської компанії з'явиться вимога щодо дотримання нею правил етичної поведінки з боржником. У разі порушення колектором правил етичної поведінки будуть передбачені заходи впливу і санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній", - розповіла перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, передає пресслужба регулятора.
Поява Реєстру колекторських компаній стане однією з ключових запланованих змін для ринку. У ньому систематизують перелік установ, які можуть здійснювати колекторську діяльність, а виключення з Реєстру буде означати заборону банкам і фінансовим компаніям укладати договори з виключеною установою.
Крім того, власникам і керівникам такої компанії можуть заборонити займатися колекторською діяльністю протягом року.
Національний банк також встановить додаткові вимоги щодо етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів, в тому числі в частині контролю дій залучених колекторських компаній і рекомендації щодо усунення порушень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий голова НБУ розповів про подальшу долю гривні
У НБУ за місяць отримали 535 звернень громадян, що стосуються дій колекторських компаній. За підсумками їх розгляду встановили випадки грубого порушення діями колекторів вимог законодавства.
У Національному банку пояснили, на що звертати увагу, щоб кредит "під 0%" раптом не виявився "під 1700%". Низька ставка може діяти протягом пільгового періоду, наприклад, 5 днів. Далі позичальникам нараховуватимуть відсотки за звичайним тарифом, а це 100%, 700% і навіть 1700% річних, пояснили у пресслужбі НБУ
Коментарі