12 березня НБУ продав на міжбанку 200 млн доларів. За три дні Нацбанк продав валюту на 700 млн. Це 150 млн 10 березня, 350 - 11 березня і 200 - сьогодні. У Нацбанку кажуть, що мають достатній запас міцності для згладжування надмірних коливань курсу, викликаних нервовими настроями.
"Міжнародні резерви України на сьогодні перевищують 26 млрд доларів, тому ми готові за необхідності і далі проводити інтервенції з продажу валюти", — зазначають на сторінці у Facebook.
Про те, що гривня опинилася сьогодні під тиском світових проблем, у коментарі Delo.ua каже аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Паніка, облігації та коронавірус: чому долар стрімко подорожчав
"Зміна Кабміну в Україні наклалася на "ідеальний шторм", який панує на світових ринках. Інвестори піддаються паніці на тлі поширення коронавірусу, який широко вийшов за межі Китаю і крокує просторами Близького Сходу, Європи, США. Це призвело до обвалу на світових фондових ринках. Американські індекси в лічені дні втратили близько 20%, що дає привід формально говорити про "ведмежий ринок". Одночасно з цим Москва і Ер Ріяд спільними зусиллями розвалили угоду зі скорочення видобутку нафти у форматі ОПЕК+. В результаті в понеділок нафта марки Brent падала до 32 дол. за бочку. На такому негативному тлі глобальні інвестори біжать із ринків, що розвиваються, продаючи місцеві облігації та національні валюти. У цьому сенсі гривня опинилася під тиском світових проблем", — говорить Вадим Іосуб.
Аналітик радить звернути увагу на валюти сусідніх з Україною країн.
"Тижневе падіння гривні видається значним, лише поки не поцікавитися: а що там у сусідів? Лише за понеділок білоруський рубль втратив до долара 5%. До російського рубля за цей день долар додав 10%. На такому тлі гривня видається поки що стійкішою до зовнішніх шоків", — зазначає Вадим Іосуб.
Національний банк України на 12 березня встановив курс долара на рівні 25,62 грн. Це на 31 коп. більше, ніж було вчора.
Коментарі