90% українців заощаджують на відпочинку, одязі, взутті.
На їжі економлять 50% опитаних, свідчать результати дослідження Research&Branding Group.
Найменше українці заощаджують на освіті, зв'язку та транспорті. Третина респондентів зізналися, що економлять на нерухомості, авто та побутовій техніці. Ті, кому грошей вистачає тільки на продукти, найменше витрачають на лікування.
Молодь в Україні переважно задовольняє рівень їхнього доходу. Літні люди вважають себе незабезпеченими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зросли соціальні виплати: хто і скільки отримає в липні
"Уперше за останні 5 років українці готові заощаджувати на відпочинку. Раніше приблизно половина громадян була налаштована менше витрачати на одяг, взуття та продукти. Крім того, цьогоріч українців мають позитивні очікування на найближчий рік", - каже аналітик компанії Олексій Ляшенко, пише НВ.
Україням властиво часто прибіднятися, вважає соціальний психолог Вадим Васютинський.
"Українці часто економлять заради дітей чи онуків. Деякі ж просто отримують задоволення від того, що мають накопичені гроші. Жінки, на відміну від чоловіків, витрачають невеликі суми із зекономлених коштів", - пояснює психолог.
Допомогу із безробіття станом на червень отримали 245 тис. українців. Найбільші виплати - 7,5 тис. грн отримали 17 тис. осіб. По 610 грн виплатили майже 70 тис. безробітних. Для них допомогу розраховували без страхового стажу та розміру заробітної плати.
Коментарі