Перспективи світової економіки ще похмуріші, ніж у Міжнародному валютному фонді прогнозували минулого місяця.
Глобальний кредитор прогнозує ріст економіки 2023 року лише на 2,7% – це на 0,2% менше за попередній прогноз, пише Reuters.
"Серед причин невтішного прогнозу МВФ назвали посилення грошово-кредитної політики, спричинене високою інфляцією, слабкими темпами зростання в Китаї, а також перебоями з поставками і відсутністю продовольчої безпеки, викликаними повномасштабним вторгненням Російської Федерації до України", – ідеться у повідомленні.
Минулого місяця МВФ знизив свій прогноз глобального зростання на 2023 рік до 2,7% із попереднього прогнозу в 2,9%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серйозна енергетична криза: чи варто боятися російського шантажу
Останні економічні показники підтверджують ще похмуріші перспективи, зокрема у Європі.
"Проблеми, з якими стикається світова економіка, величезні, і послаблення економічних показників вказує на те, що попереду чекають усе нові виклики. Водночас завдяки обережним політичним діям та спільним багатостороннім зусиллям світ може рухатися до сильнішого та інклюзивнішого зростання", – пояснили у блозі, який МВФ підготував до саміту лідерів G20 в Індонезії.
Раніше у Міжнародному валютному фонді заявили, що світова економіка перебуває у найгіршому стані за останні 80 років. У фонді вважають, що причинами такого стану стали війна РФ проти України, пандемія коронавірусу та загроза зміни клімату. Через це в усьому світі зросла інфляція, ціни на харчування та енергоносії.
У Російської Федерації виникли проблеми з виробництвом та ремонтом танків, літаків, підводних човнів та іншої техніки. Міжнародні санкції позбавили російський військово-промисловий комплекс можливості виробляти та обслуговувати критично важливе для операцій в Україні озброєння. У РФ також закінчується мікроелектроніка, що має вирішальне значення для її ВПК.
Повномасштабне вторгнення Російської Федерації в Україну відкинуло російську економіку на чотири роки. Економіка Російської Федерації катастрофічно страждає через повномасштабну війну в Україні, але російський диктатор Володимир Путін намагається приховати реальну ситуацію.
Тиск підштовхує Путіна до нестійких, радикальних фіскальних і монетарних інтервенцій. Кремлівські фінанси перебувають у набагато важчому становищі, ніж заведено вважати. Економіка РФ скалічена санкціями.
Коментарі