Ексклюзиви
Вівторок, 28 травня 2019 21:10

Менше м'яса чи більше молока: як відрізняються витрати українців у регіонах

Менше м'яса чи більше молока: як відрізняються витрати українців у регіонах
Витрати українців відрізняються. Наприклад, кияни купують більше фруктів, ніж жителі інших регіонів. Фото: Поштівка

Українці у середньому витрачають 45% усіх доходів на їжу та напої. Водночас витрати у регіонах відрізняються.

"У жителів Волинської, Житомирської, Рівненської та Чернігівської областей найбільше грошей йде на хліб і крупи – 9% від усього, що заробляють. У столиці на ці продукти витрачають найменше - 6%. Водночас 11,5% від доходів йде на м'ясо та м'ясопродукти. На м'ясі економлять жителі Тернопільщини, Хмельниччини та Вінниччини - трохи більше 9% від місячного заробітку. Щоправда найдешевший м'ясний кошик продають саме у Тернопільській області", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

На рибу найбільше витрачають у Луцьку, Житомирі, Рівному та Чернігові - 3,5% від доходів. В Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській обл. ці витрати становлять 2,5% заробленого щомісяця.

"Кияни найбільше серед інших українців витрачають на молочні продукти - 7,5% місячного доходу. У Волинській, Житомирській, Рівненський та Чернігівській областях до молока ставляться стриманіше. Віддають трохи більше 5% загальних доходів. Також у столиці активно купують фрукти - понад 4% від загального доходу родини. У Донецькій і Луганській області на ці продукти тратять 2,7% доходів", - пояснює експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни обвалилися: чому подешевшали яйця

На овочі найбільше витрачаються жителі Одеської, Херсонської та Миколаївської обл. - 4,5% загальних місячних видатків. Солодощів найбільше по Україні купують у Волинській, Житомирській, Рівненській та Чернігівській обл. Найменше грошей на це витрачають кияни - 3% від доходів.

Найбільше на алкоголь витрачають у Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій обл. Найменше - у Хмельницькій обл.

"Відсоток видатків українців на харчування багато років не змінюється. Водночас, коли люди мали більше грошей, то їжа була більш здоровою. Зараз всі намагаються економити. Тому продукти досить часто є небезпечними та неякісними. Так, за останні 5 років стаття витрат, яка показала найбільше зростання, це ліки та лікування", - пояснює Олексій Дорошенко.

У квітні українці на середню зарплату могли купити менше м'ясних продуктів, ніж у січні. Водночас купівельна спроможність пенсіонерів за цей час трохи зросла.

Зараз ви читаєте новину «Менше м'яса чи більше молока: як відрізняються витрати українців у регіонах». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 24875
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода