понеділок, 20 травня 2019 21:10

Скільки м'яса на зарплату можуть купити українці

Скільки м'яса на зарплату можуть купити українці
У січні на середню зарплату можна було купити більше свинини, ніж у квітні. Фото: obyektiv.press

У квітні українці на середню зарплату могли купити менше м'ясних продуктів, ніж у січні. Водночас купівельна спроможність пенсіонерів за цей час трохи зросла.

"Взяли середню заробітну плату по країні за даними Держстату за грудень 2018-го – 10 573 гривень і за березень 2019-го – 10 237 гривень. Порівнювали зарплату з цінами на м'ясо на початок січня й кінець квітня 2019 року за даними власного моніторингу. Також порівняли середню пенсію на 1 січня 2019-го – 2648 гривень і на 1 квітня - 2943 гривень", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За його словами, у пенсіонерів купівельна спроможність зросла через підвищення середніх виплат у першому кварталі на 11%. Водночас середня зарплата українців за цей час зменшилася на 3%.

Так, на середню зарплату у січні українці могли купити 144 кг мороженої риби. У квітні - 136 кг. Пенсіонер на початку року міг дозволити собі 36 кг риби, у квітні - 39 кг.

Така ж ситуація з вареною ковбасою. Купівельна спроможність працюючих упала з 112 до 107 кг. А пенсіонерів зросла з 28 до 31 кг.

"У січні за середню зарплату можна було придбати 121 кілограм сала. У квітні - 116. На пенсію громадяни у квітні купували 33 кілограми. А у січні - 30 кілограмів", - рахує експерт.

Курячої тушки пенсіонери у січні могли купити 47 кг, у квітні - 51 кг. Купівельна спроможність працюючих впала з 186 до 179 кг.

На початок року працівник міг придбати 87 кг свинини, на кінець квітня – 84 кг. Пенсіонер у січні міг дозволити собі 22 кг свинини, у квітні - 24 кг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки хліба можна купити за зарплату і пенсію українців

Купівельна спроможність працівників у курятині впала з 102 до 99 кг. Пенсіонерів навпаки зросла - з 26 до 29 кг.

Середньої зарплати у квітні вистачало на 77 кг яловичини. У січні - 79 кг. За пенсію у квітні можна було купити 22 кг яловичини. У січні - 20 кг.

"Кожного року у грудні бачимо найбільший показник середньої зарплати, який потім різко зменшується у січні. До рівня попереднього року середня плата по країні повертається в кращому випадку в липні, а іноді тільки в жовтні. Високий грудневий показник є предметом гордощів уряду. Однак потім бачимо падіння реальної купівельної спроможності працюючих протягом багатьох місяців. Крім того, маємо рахувати дійсно середній заробіток, а для цього необхідно відкидати найвищі зарплати, як, наприклад, у голови НАК "Нафтогазу" Андрія Коболєва та найнижчі. Тоді з'ясується, що середній показник є нижчим, ніж ми про це знаємо, на 20-30%", - пояснює Олексій Дорошенко.

У квітні подорожчали 77% соціальних продуктів. Лідером подорожчання стала капуста. Додала 43,3% до ціни. Цибуля зросла на 29,7%, буряк - 16,7%, морква - 14,9%. Пшоно додало 14,8%, передає Держстат.

Зараз ви читаєте новину «Скільки м'яса на зарплату можуть купити українці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути