Деякі банки надсилають клієнтам повідомлення про залишок на рахунку, який формується не лише з власних коштів, а й з кредитного ліміту. В результаті клієнти можуть скористатися кредитними коштами, навіть не усвідомлюючи цього.
Після цього доведеться погасити не тільки суму кредитного ліміту, а й комісію та відсотки за користування. Банки у такому випадку зловживають правами клієнтів, кажуть у пресслужбі Нацбанку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Знайти роботу в Польщі можна за 5 хвилин"
З 1 вересня 2020 року запрацюють вимоги регулятора до розкриття повної інформації про послуги в рекламі та на сайтах банків.
Банки будуть зобов'язані правильно показувати кошти на рахунку - окремо власні гроші та окремо суму кредитного ліміту. Також їхні працівники повинні заздалегідь повідомляти клієнта про встановлення, зменшення чи збільшення кредитного ліміту. У смс, месенджері чи іншим зручним способом, який обрав користувач послуги.
У Нацбанку пояснили, на що звертати увагу, щоб кредит "під 0%" раптом не виявився "під 1700%". Низька ставка може діяти протягом пільгового періоду, наприклад, 5 днів. Далі позичальникам нараховуватимуть відсотки за звичайним тарифом, а це 100%, 700% і навіть 1700% річних.




















Коментарі