Неділя, 08 квітня 2012 14:28

Люди їздять по 500 км заради тисячі гривень із продажу лози

Вранці 8 квітня біля Києво-Печерської Лаври вздовж тротуару вишикувалися довгі ряди продавців лози. На вибір перехожим пропонують від різних "котиків" та очеретяного листя, до незліченної кількості всяких гілочок верби. Найбільш поширена ціна за пучок вербички – 5 гривень.

Любов Амбросій, 51 рік, продає cірі "котики" й декілька різновидів лози по 3 й по 5 гривень. Розповідає, що приїхала до Києва аж із Буковини.

"Раз у рік їду сюди на Квітну неділю, щоб заробити якусь копійку, – каже вона. – Роботи не маю, використовую такі дні, там ще які свята, аби приїхати й виторгувати щось на життя".

Заробіток жінки залежить від того, як піде торгівля.

"За цей період можна десь тисячу виторгувати, не більше".

У цей час підходить чоловік і купує пучок вербового гілля.

"Це в нас у городі такі верби ростуть, – говорить продавчиня. – Я в лісі живу, та й звідти привезла. Це все потоками росте над річечками. У нас там багато міні-річок".

Посміхається й показує рукою на "товар".

"Ось тут котики, а там інші види – це все до верби відноситься. Їх є багато різновидностей. Таку, що освячують – аж 9 видів".

Жінка рахує кількість своїх вербичок, каже, п'ять. Поряд із гіллям помічаю пучечки фіолетових і білих квітів.

"А це такі, в нас кажуть, "вечерняя зорька". Вони дуже скоро обсипаються, але вирішила також взяти з собою. Квіти продаю по п'ять гривень. Але їх мало взяла, всього лише 20 – і вже майже всі розкупили", – бідкається Любов Олексіївна.

Жінка приїхала до Києва ще вчора вранці. Їхали групою людей (14 осіб) автобусом, якого спеціально замовили.

Розповідає, що трішки ще вчора поторгувала, а ночувала на вокзалі.

"На вокзалі довелося до опівночі стояти, бо ніде було навіть присісти. Тож змучилась дуже". - А потім додає. - Сьогодні ще поторгую, і ввечері знову назад на Буковину. Ви що думаєте, в нас тут бізнес великий?".

 

Зараз ви читаєте новину «Люди їздять по 500 км заради тисячі гривень із продажу лози». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

32

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі