Ексклюзиви
вівторок, 15 лютого 2022 18:56

Литовське пальне більше не надходить в Україну - невигідно

Литовське пальне більше не надходить в Україну - невигідно
Литва є одним з найбільших постачальників пального в Україну. Фото: pixabay.com

Литовський завод Orlen Lietuva вимушено призупинив постачання пального в Україну через заборону на транзит литовських добрив і нафтопродуктів владою Білорусі.

Пресаташе компанії Крістіна Гендвіле повідомила, що можливість постачати пальне на український ринок через Польщу все ще вивчається, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ведуться переговори з клієнтами в Україні. Виникає безліч умов, два додаткові термінали, митниця. Йде погодження, клієнтам теж має бути зручно, не тільки нам. Найраніше, коли ми зможемо говорити про зміни – березень", – розповіла представник Orlen Lietuva.

Окрім Польщі, обговорювався і новий маршрут через Латвію, але цей напрямок не виглядає особливо привабливим.

Постачання продукції в Україну призупинив такожзавод Lifosa, що входить в російську групу "ЄвроХім", який щорічно експортував на український ринок близько 150 тис. тонн добрив.

"Ситуація з 7 лютого не змінилася – транзит через Білорусь не здійснюється, а як він міг би здійснюватись – ми ще обговорюємо", – повідомив голова Lifosa Римантас Просцявічюс.

На його думку, у випадку транспортування через Латвію одна тонна продукції в середньому подорожчає приблизно на 20 євро, через Польщу – приблизно на 40 євро, а під час транспортування добрив автотранспортом експорт подорожчає на 80-90 євро за тонну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як реагують учасники ринку на блокаду литовського палива

Литовський виробник азотних добрив Achema (входить до Achemos grupe) почав возити продукцію в Україну через Латвію та Росію, оцінивши додаткові витрати через зміну маршруту у 5 млн євро на рік.

"При транспортуванні в Україну через Латвію та Росію витрати на перевезення на 22-35 євро за тонну більше, ніж при транспортуванні через Білорусь. З урахуванням наших середніх продажів на рік – від 50 до 141 тис. тонн, додаткові витрати на залізницю складають від 1,1 млн до 4,9 млн євро на рік", – сказала пресаташе Achema Йоліта Мацеліте.

2021 року на імпорт з Литви припало 9% ринку дизпалива (690 тис. т), 11% бензину (265 тис. т) та 16% ринку авіагасу (57 тис. т). В сегменті якісного преміального пального доля Литви на нашому ринку була ще вищою.

Зараз ви читаєте новину «Литовське пальне більше не надходить в Україну - невигідно». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути