вівторок, 14 квітня 2020 09:36

Квартири в оренду суттєво подешевшали: на які поступки йдуть власники житла

Квартири в оренду суттєво подешевшали: на які поступки йдуть власники житла
Однокімнатна квартира біля метро вже коштує 7 тис. грн, а до початку епідемії була 15. Фото: pixabay.com

Ціни на нерухоме майно в Києві впали. Однокімнатна біля метро вже коштує 7 тис., а до початку епідемії була 15. Квартиронаймачі через пандемію роз'їхалися, студенти теж, бо вчаться онлайн.

"Він перетелефонував і сказав, що не може платити. Або буду жити безкоштовно, або якось потім розрахуюсь", - розповідає про свого орендаря власниця квартири Тетяна Мотричук у сюжеті "Спецкор" на 2+2.

Невеличку й уже трохи стареньку однокімнатну квартиру на столичній Оболоні, яка належить матері Тетяни, вони здавали в оренду за 5,5 тис. Коли її орендар поставив перед фактом, що грошей немає, запропонувала домовитися, але винаймач не зміг гарантувати жодної суми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продажі впали: чому українці відмовляються купувати квартири

"Люди вже дослухаються одне до одного - ідуть на певний компроміс, хтось знижує на 30%, хтось на 40-50", - каже експерт ринку нерухомого майна Олексій Коваль.

Ганна теж одна з тих, кому домовлятися довелося. Проте вона в цій ситуації опинилася з іншого боку барикад – вона вже п'ять років винаймає однокімнатну квартиру. Працюючи бренд-менеджеркою, каже, під час карантину попит на їхній товар різко впав, тому й зарплату вона отримала меншу. Через це пішла на перемови. І їй пощастило.

"Я була змушена запитати про лояльніші умови в орендодавця своєї квартири. Він пішов мені назустріч та зробив знижку 50% на період карантину. Передзвонив мені ввечері і запропонував навіть розглянути пропозицію по роботі", - ділиться Ганна.

Але не всі орендодавці такі лояльні й готові йти на переговори. Однак ті, хто зараз не піде на поступки, кажуть експерти, втратить своїх орендарів, а в підсумку недоотримає кошти.

"Невеликий спад ціни оренди вже відбувся. Якщо квартира біля метро коштувала в середньому 15 тисяч гривень, то зараз уже є 12, є 10 і вже є 7", - каже експерт.

Тетяна теж розуміє, що за ту саму ціну вона квартиру вже не здасть. Тож вирішила, що краще зараз зробити в ній ремонт. Якщо власники квартир від карантину програли, то ті, хто здавав в оренду дачу, лише виграли. Попит на заміські будинки значно зріс.

Експерти кажуть: орендна плата на заміські будинки зросла в півтора-два рази. Середні оселі поблизу столиці тепер можуть коштувати в середньому $2 тис. за місяць. За сто кілометрів - будинки з вигодами наймають за 5-7 тис. грн.

Колишня донеччанка Ольга Маринович не бере орендної плати зі своїх квартирантів. Вона здає однокімнатну квартиру на Оболоні. Родина з малою дитиною щомісяця платила їй 6 тис. грн. І близько 2 тис. грн за комунальні.

Зараз ви читаєте новину «Квартири в оренду суттєво подешевшали: на які поступки йдуть власники житла». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути