Новий голова Національного банку повинен змінити грошово-кредитну політику в країні. Поки що вона занадто жорстка. Таку думку в коментарі Gazeta.ua висловив політолог Тарас Загородній.
"Потрібен курс на спрощення вимог кредитування з боку комерційних банків. Тоді вдасться вливати кошти в економіку та стимулювати її зростання. Крім того, не треба занижувати показники інфляції. Бо здається, що ціни зростають повільно, а людям все одно не вистачає грошей", - пояснює експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Професійний банкір, але без досвіду в питаннях курсової політики: що відомо про нового голову Нацбанку
За його словами, варто чіткіше прогнозувати курс валют у країні. Відповідні показники закладати в бюджет.
"Одна з причин відставки Якова Смолія – ігри з курсом валют. У бюджеті прогнозували один курс, на практиці бачили інший – занижений. Наприклад, торік у бюджеті заклали долар на рівні 28 гривень, а по факту отримали 24. У результаті постраждала економіка, експортери, зменшилися доходи до бюджету", - пояснює Загородній.
Новим головою НБУ став Кирило Шевченко. До цього очолював Укргазбанк. Торік отримав загальний дохід близько 28,7 млн грн. З них 14,6 млн грн – зарплата, 13,3 млн грн - доходи від відчуження нерухомого майна, 426 тис. грн - відсотки з депозитів. Їх Шевченко тримає в Укргазбанку. Це майже 873 тис. грн, €167 тис. Не має доларових вкладів і готівкових заощаджень. Разом із дружиною в Києві володіє квартирою площею 304 кв. м. Має авто Peugeot Partner 2016 року випуску.
Коментарі