У Національному банку ухвалили рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% річних. Це – її найнижчий рівень за історію незалежної України.
Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.
Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики, пояснює "Економічна правда".
Коли інфляція та ризики макроекономічної нестабільності в країні посилюються, центральний банк повинен вжити заходи для стабілізації. Тоді НБУ підвищує облікову ставку та проводить жорстку монетарну політику. Це означає, що кредитувати вже більш ризиковано, тому ціна на гроші в економіці зростає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому облікова ставка досі на низькому рівні: пояснення НБУ
При зменшенні інфляції та поліпшенні макроекономічної ситуації облікова ставка зазвичай знижується і це спричиняє поступове здешевлення депозитів та кредитів.
Зі слів голови НБУ Кирила Шевченка, українські банки ще мають потенціал до зниження ставок за кредитами та депозитами. Зниження облікової ставки до 6% ще не повністю відбилося на банківських операціях.
Коментарі