В Україні з 1 липня запрацює реєстр боржників банків. До списку потраплять клієнти, які не повернули як мінімум 372,3 тис. грн. Вони більше не зможуть взяти кредит ні в одному з банків.
"Ігнорувати нові правила банки не зможуть. Вони повинні вносити інформацію про великих боржників до реєстру і не видавати їм кредити. Це може привести до необхідності докапіталізації банків на 10-15%", - розповів фінансовий консультант Василь Невмержицький, пише "Обозреватель".
Раніше участь у подібних реєстрах була не обов'язковою. Крім того, до них потрапляла інформація не від усіх банків.
"Значного впливу на фінансовий результат у вигляді поліпшення якості, ймовірно, не буде. Через те, що бюро кредитних історій вже зараз має якісну інформацію. Вона використовується всіма кредиторами в процесі прийняття рішень", - каже директор департаменту українського банку Олена Колодяжна.
Якщо реєстр введуть, українцям доведеться підписувати у банках додаткові документи. Мова йде про угоду, щоб інформація потрапляла до єдиного реєстру. Відмовитися від занесення особистої інформації до реєстру не можна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які кредити українці беруть найчастіше
До реєстру вноситимуть ідентифікаційний код, інформацію про кредит, вид діяльності та розмір прострочення боржника. Перед тим, як видавати кредит, фінустанова повинна перевірити, чи є інформація на їх потенційного клієнта в єдиному реєстрі.
За словами банкірів, поступово після запуску реєстру "граничну суму" будуть скорочувати, а кількість українців, які потрапляють в список, буде рости.
В Україні, за даними агентства Fitch, рівень "поганих" кредитів досяг 57%.
Коментарі