Опалювальний сезон розпочнеться у жовтні, коли середньодобова температура повітря протягом 3 днів буде нижче +8°С.
Житлові будинки можуть під'єднати до централізованого опалення раніше, ніж об'єкти комунальної сфери, пише "Обозреватель".
Згідно із законодавством, соціальні об'єкти починають під'єднувати, якщо температура всередині будівлі не перевищує +16°С. Також тепло в батареях можна отримати за індивідуальними заявками.
Раніше опалення вмикали приблизно 15 жовтня, незалежно від температури за вікном. Виникали ситуації, коли квартири опалювали даремно, змушуючи українців провітрювати й платити за комуналку більше.
З 2019 року вирішили вмикати опалення, орієнтуючись не на календар, а на погоду. Якщо 3 доби поспіль середня температура буде менше +8°С, починають сезон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Опалювальний сезон під загрозою: як бюджетно обігріти дім
У середньому українці віддають за опалення приблизно 70% витрат на комуналку. Тобто у листопаді, коли отримаємо платіжки за жовтень, доведеться витратити на енергоресурси значно більше.
Із жовтня почнеться подорожчання блакитного палива. Вартість опалення змінюватиметься щомісяця, залежно від ціни на газ.
Якщо у жовтні різниця буде незначна, то в грудні-лютому газ може підскочити у ціні від 5,8 до 7 грн за кубометр, розповідає представник Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан. Пропорційно можуть злетіти ціни й на тепло.
У вересні Україна була готова до опалювального сезону на 90%. Запаси палива на ТЕС і ТЕЦ стабільно високі, повідомляє пресслужба Кабміну.
Коментарі