Попит на мікрокредити стрімко зростає. Якщо 2017 року українці взяли 21 млрд грн, то 2019 року - 70 млрд грн, що перевищує бюджет Києва.
Високі відсотки, криза через коронавірус та втрата роботи зробили погашення заборгованостей майже неможливими. Саме тому колектори постійно телефонують із погрозами не тільки самим боржникам, а і їхнім близьким та знайомим.
Українці, які оформлюють позики, майже ніколи не звертають уваги на розмір відсотків та штраф за несвоєчасну сплату, пише УНІАН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Узяти мікрокредит: яких правил треба дотримуватися, щоб не втратити майна
За словами адвоката Дениса Ципіна, з юридичної точки зору, обмежити фінансові установи в нарахуванні відсотків неможливо.
"Ніхто не може заборонити мікрофінансовій компанії написати мільйон відсотків штрафів чи пені", - зазначив адвокат, підкресливши, що високі відсотки – це елемент психологічного впливу.
Оформити мікропозику можна в режимі онлайн, у зв'язку з чим шахраї можуть оформити кредит на людину навіть без її відома.
За словами експертів, основна проблема полягає в тому, що сфера мікрокредитів в Україні базується на великій кількості шпарин у законодавстві.
За словами економіста Ярослава Жаліла, у розвинених країнах світу відсотки за мікрокредитами чітко регулюються.
"Там усе чітко регулюється, регулюються відсотки, права обох сторін. В Україні людина, яка заборгувала, є безправною", - наголосив експерт.
Якщо позичальник не виконує зобов'язань по виплатах за мікрокредит, максимальна сума платежів зі штрафами та відсотками дорівнюватиме подвійній сумі кредиту. Обмеження сукупної суми платежів підтримали у Верховній Раді.
Коментарі