У Києві скасували фіксований тариф на утримання прибудинкової території.
Розмір тарифу визначатимуть через голосування співвласників на загальних будинкових зборах. Таке рішення ухвалив Верховний суд України. Воно набуло чинності 12 червня і оскарженню не підлягає, повідомила прес-служба КМДА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Роттердам+" закінчився - Герус про скандальну формулу
Таким чином, Верховний суд скасував рішення Окружного адмінсуду Києва від 6 липня 2018-го і постанову Шостого апеляційного адмінсуду від 20 грудня 2018-го у справі за позовом Всеукраїнської громадської організації "Спілка власників житла України" у Київській міській державній адміністрації про скасування відповідного розпорядження, яким затверджено тарифи на утримання будинків і прибудинкових територій.
Сьогодні вже діє договірна економічно обґрунтована вартість між керівними компаніями і жителями. Тариф базується на фактичних витратах підприємства - зарплаті персоналу, витратах на електроенергію, протиаварійних роботах.
До кінця року газ для населення подорожчає на 15%. 2020-го додасть до ціни ще 20. Наступні 2 роки вартість зросте на 14 і 10% відповідно, йдеться в останньому прогнозі Мінекономрозвитку. На 20% до кінця цього року очікують подорожчання гарячої води та опалення. Наступні 3 роки тарифи збільшуватимуться на 10–15%. Електроенергія стане дорожчою цьогоріч на 15%. Ще за 2 роки додасть 18,9 і 20% відповідно. 2022-го прогнозують подорожчання електроенергії на 7%.
Коментарі