За рік ціни на комунальні послуги зросли на 12,8%.
А за місяць вони збільшилися на 0,1%, свідчать дані Держстатистики про інфляцію у січні.
За місяць водопостачання не подорожчало. За рік зросло у ціні на 0,8%. Ціни на послуги каналізації за місяць не змінилися, а у річному вимірі подорожчали на 0,7%.
Електроенергія за місяць не подорожчала, у річному вимірі - подорожчала на 69,7%.
Ціни на газ, гарячу воду та опалення за рік не змінилася.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифи на комунальні послуги можуть зрости - НБУ
За місяць утримання та ремонт житла подорожчало на 0,4%, за рік - на 3,1%. Послуга прибирання сміття у січні не подорожчала, за рік ціна зросла на 5%. Управління багатоквартирними будинками за місяць подорожчало на 1,3%, за рік - на 4,2%.
Дані наведено без урахування тимчасово окупованих територій та зони бойових дій.
3 жовтня Національний банк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки і валютного ринку.
Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму "плаваючого" курсоутворення, який діяв в Україні до 24 лютого минулого року.
За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому.
НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися.
Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. Офіційний курс визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ.
Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати і продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.
Коментарі