З початку року в Україні подорожчала більшість продуктів. Найбільше - хлібобулочні вироби. З січня ціна щомісяця зростала на 1,5-2%. Стільки ж додали найдешевші крупи, борошно і макарони. Минулі роки вони дорожчали меншими темпами, розповів Gazeta.ua директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
"Подешевшали овочі - капуста, буряк, морква, картопля. Цибуля досі тримається в ціні. Її продовжують імпортувати з-за кордону, бо своїх запасів не вистачає. Після постійного зростання торік, цьогоріч на 0,5% ціна впала на всі види м'яса. Щоправда у березні повернула втрачене. Курятина продовжить дорожчати далі через монополію на ринку. Так, свинина у 2018-му додала 6% до вартості, а курка цілих 18", - пояснює експерт.
За його словами, в Україні молочні продукти, крім вершкового масла, коштують дорожче, ніж у Європі. З початку року молоко, сметана, кисломолочний сир додали 20-30 коп.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує пікнік на природі
"У Польщі кріп, петрушку продають утричі дешевше, ніж в Україні. Ціни нижчі через велику конкуренцію між ринками, крамницями, торговельними мережами. В Україні з цим проблеми. Фермери змушені платити високі податки, не мають доступу до дешевих кредитів. Їм фактично не дістаються агродотації. Гроші потрапляють до кишень великих холдингів", - каже Олексій Дорошенко.
Ціни зростають також через збільшення пенсій, зарплат, виплату субсидій готівкою.
"Щоправда зараз товари дорожчають повільніше, ніж минулі роки. Це пов'язано з низькою купівельною спроможністю українців. Навіть перед святами люди не збільшують закупівлі, бо не мають на це грошей. Тому мережі не поспішають переписувати ціни", - резюмує експерт.
За рік крупи у середньому подорожчали на 14%. На 1 березня 2018-го набір круп, макаронів, борошна, цукру та олії коштував 150,1 грн. Цьогоріч - 170,8 грн. Найбільше в ціні зросло пшоно - 50%. Торік коштувало 17,4 грн/кг. Зараз - 26,1 грн. Щоправда на 17% подешевшала гречка - з 19 до 15,8 грн/кг.
Коментарі