Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оцінює втрати неплатоспроможних банків у своєму управлінні в окупованому Криму та зоні проведення антитерористичної операції в 50 млрд грн. Установа має намір боротися за повернення цих активів через суди.
"У зоні АТО і в Криму неплатоспроможні банки втратили 50 мільярдів гривень. Це кредити, які не обслуговуються. Деякі банки самі звернулися в міжнародні судові інститути - Приватбанк і Ощадбанк. Фонду теж потрібно ініціювати позови. Після вибору юридичних компаній ми визначимо стратегію захисту цих активів", - розповів УНІАН директор юридичного департаменту Фонду гарантування вкладів фізосіб Віктор Новіков.
Під час роботи Новікова в Нацбанку юридичний департамент НБУ передавав до Мін'юсту матеріали щодо всіх банків, які зазнали втрат у Криму, щоб заявити позов від імені держави.
Фонд намагається продавати активи в Криму, зокрема нерухомість.
"Закон дозволяє це робити. Ми не визнаємо правових актів, прийнятих Росією щодо Крима стосовно прав власності на півострові, зокрема про націоналізацію власності суб'єктів господарювання України. Але якщо є активи, які перебувають у власності банків, то головне - дотримати вимоги українського законодавства при їх продажу", - додав Новіков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З початку року кошти клієнтів Укргазбанку збільшилися на 22 млрд грн
За законами України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" і "Про створення вільної економічної зони Крим", купівля-продаж нерухомості на окупованій території здійснюється відповідно до законодавства України за межами цієї території.
"На Донбасі є особливості, пов'язані з реєстрацією, нотаріальним посвідченням. Такі операції відбуваються на контрольованих територіях. Фонд може продавати, але не може контролювати ці об'єкти, що негативно впливає на їхню вартість", - зазначив Новіков.
Нагадаємо, з початку року кількість банківських відділень скоротилася на 1 153. Зараз їх в Україні до 10 718, повідомили в Нацбанку.
Коментарі