95% позичальників банків-банкрутів відмовляються платити кредити, повідомили в Фонді гарантування вкладів фізичних осіб.
"Можливо, хтось думає: при ліквідації банку про позичальника забудуть, а борги спишуться. Це не так. Усі, хто має кредити, повинні їх повертати", – сказала Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника.
18 банків уже передали інформацію про боржників до бюро кредитних історій. Ще близько 30 фінустанов налагоджують процес автоматичної передачі даних.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці несуть заощадження в банки
"Абсолютна більшість позичальників – до 95%, просто відмовляються обслуговувати кредити. Навіть ті, хто до цього справно виконував свої зобов'язання. Фонд гарантування закликає позичальників неплатоспроможних банків гасити свої кредити. Це, по перше, допоможе уникнути погіршення кредитної історії. У майбутньому це може стати підставою для надання кредиту за більш високою процентною ставкою або, взагалі, до відмови", - говорить заступник директора-розпорядника Фонду.
Крім того, погашення кредиту допоможе запобігти його продажу.
"Під час ліквідації банків усі активи, у тому числі кредити, будуть реалізовані. І якщо права вимоги за конкретним кредитом не будуть викуплені у ході індивідуальних торгів, їх об'єднуватимуть в один лот з іншими. А це означає, що на позики будуть претендувати професійні гравці – компанії по роботі з проблемною заборгованістю", - додала Світлана Рекрут.
Статус проблемних мають близько 10 банків в Україні. Їх назви у Фонді гарантування вкладів не розголошують.
Коментарі