Статус проблемних мають близько 10 банків в Україні. Про це Минфину розповіла Світлана Рекрут, заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів.
"Ми хотіли б, щоб ніхто з банків не перейшов до Фонду. Моніторимо ситуацію. Сьогодні є ряд банків зі статусом проблемності. Їх близько десяти. Назви розголошувати не можемо", - говорить Світлана Рекрут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці за півроку продали банкам майже 2 млрд доларів
Фонд гарантування опублікував проект рішення, яке пропонує ввести диференційовану ставку відрахувань для банків. Щоб фінустанови, які ведуть ризиковану діяльність, платили більше.
"Ті банки, які ведуть консервативну політику, стали б платити менше. А ті, хто веде більш ризиковану політику - більше. Система диференційованих зборів працює в більшості країн світу. Її мета - змусити банки працювати стримано і виважено. Якщо банк залучає депозити за завищеними ставками, він повинен платити до Фонду більше. Адже в даному випадку дуже висока ймовірність, що в кінці-кінців він стане нашим "клієнтом", - додала Рекрут.
2 серпня Національний банк України визнав неплатоспроможним банк "Гефест". Він не забезпечив виконання вимоги щодо збільшення розміру капіталу до 200 мільйонів гривень в термін до 11 липня 2017 року.
Коментарі