Четвер, 21 квітня 2011 09:21

Фірташ виключив "Газпром" зі схеми постачання газу в Україну - ЗМІ

Фірташ виключив "Газпром" зі схеми постачання газу в Україну - ЗМІ

Газовий трейдер RosUkrEnergo, що 50 на 50% належить "Газпрому" та українським бізнесменам Дмитру Фірташу й Івану Фурсіну, опинився на межі ліквідації, але на газовому ринку України з'явилася його заміна.

Фірташ оголосив, що його компанія Osthem Holding домовилася про постачання середньоазіатського газу українським хімічним підприємствам. Тільки цього разу бізнесмен буде не співпрацювати, а конкурувати з "Газпромом", тому що виключив його зі схеми поставок.

Про це пише РБК daily.

Видання нагадало, що Фірташ 20 квітня оголосив про те, що НАК "Нафтогаз Україна" повністю повернула RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. м газу.

"Ймовірно, тепер трейдер буде закритий, проте для роботи на газовому ринку України у Фірташа знайшлася інша компанія. Вчора він повідомив, що приналежна йому Osthem Holding домовивилася про прямі поставки газу з Середньої Азії на хімічні підприємства України", - йдеться в публікації.

На початку тижня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Росія погодилася поставити в 2011 році 4 млрд куб.м газу українським виробникам азотних добрив за ціною 170 дол за 1 тис. куб. м. Докризові потреби азотної хімії становили 7,5 млрд куб. м на рік, цього року завантаження хімзаводів, що виробляють азотні добрива, практично досягло цих показників.

"Фірташ може заповнити відсутні обсяги, але в будь-якому разы він стає конкурентом "Газпрому" на українському газовому ринку.
Між тим сьогодні вирішити питання закупівель газу в Середній Азії Києву без участі "Газпрому" неможливо - єдиний газопровід, що дозволяє Україні отримувати газ з Середньої Азії, пролягає територією Росії ", - навело видання слова директора департаменту Due Diligence "2К Аудит - Ділові консультації / Morison International" Олександра Штока.

Чотири з шести українських хімзаводів, що виробляють азотні добрива, належать Фірташу. Як зазначено у виданні, домовитися з російською стороною, мабуть, вдалося тільки в приватному порядку, а не на урядовому рівні.Тобто на заміщення російського газу середньоазіатським іншим споживачам на Україні, судячи з усього, розраховувати не варто, припустило видання.

"Можливо, монополія запросила істотну плату за транзит, і в результаті виходить, що все повернулося на круги своя, тільки в трохи менших обсягах - "Газпром" ділить доходи від продажу газу на Україну з Фірташем. У "Газпромі" не змогли прокоментувати свій зв'язок з новою схемою Фірташа", - резюмує видання.

Зараз ви читаєте новину «Фірташ виключив "Газпром" зі схеми постачання газу в Україну - ЗМІ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 21706
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути
Погода