Депутати Європарламенту назвали проект з будівництва газопроводу "Північний потік-2" "політичним, який несе загрозу європейській енергетичній безпеці".
Резолюцію підтримали 433 парламентарії, 105 висловилися проти, 30 - утрималися. Про це повідомляє прес-служба Європарламенту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Німеччина може відмовитися від "Північного потоку-2"
У документі йдеться, що Європарламент вважає роль України ключовою у європейській мережі енергозабезпечення.
12 грудня Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію, де виступила проти завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". У ній міститься заклик до урядів європейських держав відмовитися від "Північного потоку-2". І висловлюється підтримка запровадженню санкцій відносно газопроводу згідно з частиною 232 "Закону про протидію супротивникам Америки через санкції".
Будівництво газопроводу "Північний потік-2" через Балтійське море вже почалося і, як очікується, буде завершене до кінця 2019 року. Nord Stream 2 AG, компанія-оператор газопроводу "Північний потік-2", повідомила, що понад 200 кілометрів морської частини трубопроводу вже побудовано. З кінця 2019 року газотранспортний коридор "Північний потік-2" повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.
Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об'ємів газу в ЄС.
Коментарі
8