В Україні до літа долар може подешевшати до 25,5-25,8 грн. Щоправда, після цього знову зрости.
Долар з кінця січня подешевшав майже на 2,5 грн. Так, 22 січня Нацбанк встановив курс долара на рівні 28,9 грн. Сьогодні, 7 березня долар коштує 26,34 грн, пише "Сегодня".
Головна причина зміцнення гривні - новини про "газову перемогу" України над Газпромом. Також підвищення облікової ставки Нацбанком.
"Підвищення облікової ставки до 17 відсотків підтримуватиме гривню. Позитивним фактором виступить приплив валюти під участь у приватизації і перемога Нафтогазу в Стокгольмі. Газпром зобов'язали виплатити Україні 2,56 мільярдів доларів. Надходження цих коштів на деякий час зніме необхідність кредиту МВФ. Стримати зміцнення гривні може сильний долар, якщо ФРС США підвищить ставку більш як на 0,25 відсотків", - заявив аналітик ГК ForexClub Андрій Шевчишин.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні набув чинності закон про приватизацію
За словами аналітиків, цілком можливо, що НБУ знизить облікову ставку на 1-1,5%. Тоді курс знову піде вгору до 27 грн за дол.
"До кінця року можлива різка девальвація до 30 гривень за долар. З огляду на те, що в держбюджеті закладений середньорічний курс долара 29,3 гривень", - розповів директор фінансової компанії "Аверс №1" Ігор Львов.
З 2010 року реальні зарплати українців зросли на 25-72%. Найбільше зарплати зросли у жителів Вінницької (72%), Волинської (70%) та Закарпатської (69%) областей. Реальні заробітні плати найменше зросли в Луганській (25%), Харківській (46%) і Донецькій (47%) областях.
Коментарі