Довіряти великі депозити варто лише банкам з позитивною статистикою у міжнародному аудиторському звіті.
Про це заявив ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі "Ера FM".
"Я радив би прийти в банк, взяти міжнародний аудит за минулий рік подивитися. Якщо ви побачите там прибутки, то можете сміливо класти депозит у цей банк. Підкреслюю, що аудит має бути міжнародним. Як правило, це робить велика четвірка аудиторських компаній", - сказав він.
"А якщо бачите великий мінус, то до 150 тисяч гривень можете покласти, а більше - не радив би", - додав експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Курс євро знизився на 1 копійку, долар стабільний - міжбанк
Щодо кредитів, то Савченко рекомендує уважно вивчити процентну ставку.
"Порада така: якщо менше половини доходів вашої сім'ї вистачає, щоб платити за проценти, можете брати кредит. Якщо за вашими розрахунками доходів не вистачає, то краще відмовитися і збільшити свої доходи чи почекати, коли кредити стануть дешевшими", - зазначив економіст.
За словами Савченка, треба дуже уважно підписувати кредитні угоди.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Треба дбати про добробут українців, а не низьку інфляцію - експерт
"Інколи процентна ставка, наприклад, у 15% з різними комісіями збільшується до 30% чи навіть 60%. Працюєте з банками, які чесно вказують процентну ставку і беруть кредит, адекватний вашим доходам", - розповів він.
На його переконання іпотека в Україні буде відроджуватися.
"Якщо не цього року, то наступного точно. Але зараз питома вага іпотечних кредитів в Україні критично мала, порівняно з іншими країнами. За європейськими нормами, якщо у нас інфляція була 5% у минулому році, то ставка по іпотечним кредитам мала би бути 7%. Тобто якщо у нас інфляція цього року буде 8%, то додайте 2-3% - це максимально виправдана ставка для споживача іпотечного кредиту", - сказав Савченко.
Коментарі
1