Рівень зарплат відображає розвиток економіки країни і приблизно пропорційний ВВП на душу населення, про це Gazeta.ua розповів старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб.
"Реальні доходи населення залежать від ефективності економіки, продуктивності праці. Влада, теоретично, має адміністративні важелі, щоб штучно збільшити зарплати. Але тільки номінальні - кількість папірців, які отримує працівник. Реальні зарплати - це кількість товарів і послуг, які можна за ці папірці отримати. Адміністративно їх збільшити не можна. Зростання реальних доходів можливе тільки разом із зростанням економіки", - говорить Вадим Іосуб.
Середня погодинна оплата праці в Україні становить близько $1,95, Білорусі - $2,45, Росії - $5.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці розповіли, чому працюють неофіційно
"Якщо адміністративно збільшувати номінальні зарплати без відповідного зростання продуктивності праці, це призведе до зростання цін, курсу валют. І в результаті, незважаючи на збільшену кількість папірців в гаманці, купівельна спроможність навіть впаде. Тобто багатшими населення не стане", - зазначив аналітик.
За словами експерта, заклики збільшить зарплати - не більше, ніж популізм.
"Уряд повинен створити умови для стабільного зростання економіки. Зростатиме економіка - будуть більше отримувати працівники підприємств. А завдяки збільшенню податкових відрахувань, зможуть рости і зарплати бюджетників", - додав Вадим Іосуб.
1 квітня в Україні запрацює антирейтинг підприємств. Розпочнеться стягнення заборгованості по заробітній платі на користь працівників. Створять мобільні штаби і групи, які будуть виїжджати в конкретні підприємства. У виконавчій службі знаходиться більше 500 тис. виконавчих проваджень щодо примусового стягнення заборгованості по зарплаті.
Коментарі