В Україні у сфері виробництва, будівництва та легкої промисловості удвічі-втричі зросли зарплати. Роботодавці піднімають виплати, щоб стримати трудову міграцію і компенсувати дефіцит кадрів, розповіла Gazeta.ua Інна Новицька, власниця компанії з підбору персоналу "Нова персона".
"Наприклад, за кордоном затребувані електрогазозварники. Ще 2 роки тому в Україні їм в середньому платили 4-5 тисяч гривень. Зараз деякі вітчизняні роботодавці готові платити 15-20 тисяч", - каже експерт ринку праці.
В Україні катастрофічно не вистачає швачок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зростання цін, економіки і середня зарплата 10 тис. грн: розкрили подробиці бюджету-2019
"Кілька років тому швачки отримували зарплати на рівні з мінімалкою. Зараз - від 10 тисяч гривень. В основному це робота для жінок. Останнім за кордоном пропонують таку роботу з вищою зарплатою", - наголошує Інна Новицька.
Вона додає, що муляри та штукатури в Україні отримують 6-7 тис. грн. За кордоном зарплати вищі — у середньому 17-20 тис. грн. У Чехії, Німеччині роботодавці готові платити ще більше — понад $1 тис.
У липні середня зарплата в Україні становила 9170 грн. Найвищу середню зарплату зафіксували у Києві - 13 836 грн. У Донецькій області у середньому отримували 9764 грн. У Чернівецькій, Чернігівській, Тернопільській та Херсонській областях середні зарплати у липні були найнижчими - від 7168 до 7265 грн.
Коментарі