пʼятниця, 20 квітня 2018 21:10

Експерт розповів, що впливає на курс долара

Експерт розповів, що впливає на курс долара
Гривня знецінюється через здорожчання газу і послуг ЖКГ. послугФото: Новое Время

Бюджет на 2018 рік затверджували фахівці МВФ та Світового банку. У документі закладено курс 31 гривня за долар. Проте сьогодні Нацбанк штучно стримує курс, розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Лупоносов.

"Для цього витрачають золото-валютні резерви. Їх вистачить, щоб тримати курс в коридорі 25-27 гривень навіть до президентських виборів. Але далі буде шокова терапія, стрибки курсу як кілька років тому. Тому краще його не тримати, а давати поступово зростати - як і закладено в бюджеті. Тим паче, вже анонсували здорожчання газу та послуг ЖКГ. Отже, гривня знецінюватиметься. І це нормальний процес, адже війна з Росією триває", - каже Олексій Лупоносов.

За словами експерта, завдяки стримуванню курсу показують досягнення уряду.

"Основні показники, в тому числі зарплати, подають в доларах. При курсі 25,80 цифри будуть змістовними. А при 27-28 — значно меншими. Замість самопіару, уряд має займатися в першу чергу оптимізацією зовнішнього боргу України. За наступні півтора роки маємо повернути 18 мільярдів доларів. За деякі — наприклад, ті, що тягнуться з 1997 року, - ми по факту вже сплатили 2-3 рази. Треба звернутися до іноземних партнерів з проханням переглянути умови. Крім того, після Революції гідності маємо право зробити ревізію і не відповідати за борги, які брала злочинна влада. Таким чином можна добитися списання 5-8 мільярдів зовнішнього боргу", - зазначив фінансовий експерт.

Нацбанк не буде скасовувати обов'язковий продаж валюти експортерами, хоч і неодноразово заявляв про це.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвіяли міф про долар по 8 гривень за Януковича

"Такі заяви — профанація, чую їх не вперше. Якщо експортери не муситимуть продавати в Україні валютну виручку, держава втратить механізм маніпулювання курсом. Це уряду невигідно. Так кажуть тільки для того, щоб люди охоче продавали валюту. Взагалі таке регулювання негативно позначається на економіці країни. Малий та середній бізнес, на відміну від експортерів, має конвертувати 100% валютної виручки за курсом НБУ. Підприємці розуміють, що вигідніше виїжджати за кордон або хоча б відкривати там рахунки. Та й компанії, які продають в Україні товари за долари і євро, втрачають інтерес до нашого ринку. Бо продають свою виручку по 24-25 гривень, а на купівлю валюти мають витратити на 20% більше", - додав Олексій Лупоносов.

Кабмін спрогнозував середньорічній курс гривні на найближчі 3 роки. Передбачають, що наступного року долар у середньому коштуватиме 30,5 грн. 2020-го курс встановлять на рівні 31,4 грн, а в 2021 році долар США дорівнюватиме 31,8 грн.

Зараз ви читаєте новину «Експерт розповів, що впливає на курс долара». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути