середа, 14 червня 2017 21:10

Експерт пояснив, чому держпідприємствам важче знайти працівників

Експерт пояснив, чому держпідприємствам важче знайти працівників
Працівники хочуть на 6% більшу зарплату, ніж пропонують роботодавці. Фото: pravda.if.ua

Державним підприємствам важче знайти кадри, ніж приватному бізнесу через невисокі заробітні плати та складний процес працевлаштування. Про це в коментарі Gazeta.ua розповіла експерт порталу rabota.ua Тетяна Пашкіна.

"Держпідприємства оголошують конкурси, тендери, вимагають пакет документів. Але вони можуть привабити працівників стабільним працевлаштуванням, гнучким графіком, можливістю працювати неповний робочий день. У нас на сайті є 38 вакансій від Укрпошти. У невеликих містах, як Рівне, Житомир, Миколаїв, роботи не так уже й багато. І якщо є можливість отримувати 3-5 тисяч гривень — це не найгірший варіант. Плюс соціальні гарантії. Укрпошта пропонує водієві зарплату 5-7 тисяч гривень. Якщо держпідприємство буде так змінюватися, як запланувало, то за рік-другий стане бажаним роботодавцем", - каже Пашкіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали країни Європи з найменшим безробіттям

За словами експерта, зараз найбільше вакансій на виробництві.

"Дуже багато роботи в продажах, торгівлі, безліч пропозицій для водіїв. Кількість вакансій для робочих спеціальностей збільшилася майже втричі. У робітника з лопатою може бути така ж зарплата, як у маркетолога. Наприклад, автослюсару в Києві пропонують від 10 до 20 тисяч гривень. Фасовщиця в Дніпрі має 7 тисяч гривень, вантажник — 5-7 тисяч, кур'єр — 5. Менеджеру з персоналу платять 5-20 тисяч гривень. Найвищі зарплати зараз у містах-мільйонниках: Київ, Харків, Львів, Дніпро. Невеликі міста найменш оплачувані. Але там можна працювати дистанційно й заробити непогані гроші", - говорить Тетяна Пашкіна.

Працівники хочуть на 6% більшу зарплату, ніж пропонують роботодавці.

"Роботодавці вимагають 3-5 років досвіду. Але все одно отримують купу резюме новачків. Працівники скаржаться, що на співбесіді туманно розповідають про обов'язки або заробітна плата не відповідає написаному в оголошенні. Наприклад, пишуть - зарплата 15 тисяч. А виявляється ставка - 3200, решта залежить від виробітку", - додає експерт.

На одне робоче місце в Україні претендують три спеціалісти. Торік було - п'ять. Термін пошуку нової роботи скоротився. У більшості випадків це забирає від трьох до шести місяців.

Зараз ви читаєте новину «Експерт пояснив, чому держпідприємствам важче знайти працівників». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути