В Україні з 7 по 11 травня 2018 року перебувала місія Ізраїлю з оцінки системи держконтролю за виробництвом яєць. За результатами її роботи українська сторона очікує відновлення експорту яєць до цієї країни .
"Ізраїль заборонив ввозити українські яйця на свою територію у 2016 році. Щоправда лише у 2015 році відкрив свій ринок. Фактично Україна співпрацювала з Ізраїлем 4 місяці. За цей період було експортовано 30,5 мільйонів штук яєць", - розповів Gazeta.ua виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко.
Ізраїль відмовся від імпорту через бактерії сальмонели.
"Однак офіційного підтвердження Україна не отримала. Крім того, яйця мали всі належні сертифікати. Тепер Ізраїль провів оціночну місію стосовно держконтролю за виробництвом експортної продукції, щоб відновити дозвіл на експорт", - прокоментував експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зріс експорт сирів
За результатами 2017 року, Україна експортувала яйця до ОАЕ, Іраку, Катару, країн Африки та Азії. Також відкрила два підприємства з правом торгівлі з ЄС.
"Торік в Україні було вироблено 15,5 мільярдів штук яєць. З них підприємствами - 8,3 мільярди. Господарства населення - 7,1 мільярдів штук. Традиційно попит на промислове яйце падає з травня по вересень, коли домашня птиця активно несеться. У цей період виробники продають товар нижче собівартості. Ціна зростає в осінньо-зимовий період. Тоді намагаються компенсувати збитки отримані протягом весни та літа", - підсумував Сергій Карпенко.
За квітень курячі яйця подешевшали на 60 коп. або 2%. У середньому їх продають по 26,6 грн за десяток.
Коментарі