Відставка Олександра Данилюка з посади міністра фінансів не вплине на співпрацю України з МВФ.
"Відставка окремо взятого міністра не має ніякого значення для продовження співпраці з МВФ. Оскільки Фонд має справу не з окремими особами, міністрами чи прем'єр-міністрами, а з державою в цілому. Якщо вона відповідає критеріям та умовам співпраці, то МВФ з такою державою працює", - заявив економіст Андрій Новак, пише УНН.
7 червня Україна прийняла законодавство про початок створення та діяльності Антикорупційного суду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Антикорупційного суду не достатньо, щоб отримати транш
"Це відкриває шлях для продовження співпраці з МВФ, для отримання наступного траншу в рамках розширеної програми Україна-МВФ на 17,5 мільярдів доларів. З них на сьогодні Україна отримала трохи менше 9 мільярдів доларів. Тут особа міністра не має жодного впливу на рішення МВФ щодо продовження співпраці", - наголосив експерт.
Він додав, що зараз для України відкривається шлях по розміщенню облігацій на зовнішніх ринках. Йдеться про можливість залучати більше коштів під менші відсотки у разі продовження співпраці з Фондом.
У четвер, 7 червня, український парламент більшістю голосів прийняв закон про Вищий антикорупційний суд. Водночас, депутати підтримали урядовий проект постанови щодо звільнення Олександра Данилюка з посади міністра фінансів України.
У Міжнародному валютному фонді зауважили, що мають намір вивчити положення прийнятого закону, звернувши особливу увагу на роль незалежних експертів у процесі затвердження суддів. МВФ також висловив свою реакцію на відставку Данилюка. У Фонді назвали його "твердим прихильником реформ" та закликали українську владу не втратити повноважень Міністерства фінансів у формуванні фіскальної політики в державі.
Коментарі