Україна постраждає від світової кризи менше, ніж 2008-2009 років. Про це заявляє Андерс Аслунд, шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council у своєму блозі.
"Перш ніж приступити до написання колонки, я перевірив останні дані по Україні: на той момент були зафіксовані 1319 випадків зараження коронавірусом, 38 з них - із летальним результатом. У наступні 2 місяці ці показники багаторазово збільшаться, оскільки число інфікованих зростає в геометричній прогресії. Наслідки пандемії Covid-19 і для економіки, і для людства будуть значними. Однак зараз ми можемо лише припустити їх природу і спроектувати наші найбільш вразливі місця", - зауважує Аслунд.
При цьому, якою б не була лякаючою ситуація з поширенням коронавірусу, Україна має деякі переваги.
По-перше, вірус торкнувся її відносно пізно.
По-друге, країна прийняла розумні заходи захисту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дешева комуналка, продуктові пайки: як держава може допомогти громадянам пережити кризу
По-третє, структура української економіки більш захищена на відміну від інших держав. Галузі з високою циклічністю, такі, як сталеливарна промисловість і машинобудування, зараз не так важливі для українського експорту, як сільське господарство і видобуток залізної руди.
Четверте, Україна заходить у кризову історію з досить надійної фінансової точки: при невеликому бюджеті і нинішньому дефіциті платіжного балансу, державний борг залишається в рамках безпечної межі, складаючи трохи нижче 50% ВВП.
Президент України Володимир Зеленський ініціював створення програм підтримки малого і середнього бізнесу під час епідемії коронавірусу.
Коментарі