За децентралізацію треба воювати як за економічну свободу для місцевого самоврядування, каже економіст Павло Шеремета.
"У столиці завжди є охочі відібрати її. Особливо зараз, коли заглиблюємося в дефіцит бюджету. У Мінфіну зросте бажання віджати місцеві бюджети.
Їх потрібно відстоювати. Підприємцям організовуватися на місцях. Успішно рухаємося не згори донизу, а знизу доверху. Бачимо паростки модерністських трансформацій, - пояснює.
Івано-Франківськ став найкращим містом в Україні для ведення бізнесу в рейтингу Forbes. Місто справді перетворився на привабливіше для бізнесу. Місцевий завод "Промприлад. Реновація" став інноваційним центром, що зробили на базі старого підприємства. Це приклад приватного публічного партнерства й громадського лідерства".
Сприятливими для бізнесу вважає також Львів і Вінницю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інноваційність і відкритість: оприлюднили програми економічного й соціального розвитку Києва
"Перший - через історію, архітектуру й креативне середовище. А також сферу послуг і, частково, - промисловість. Зокрема, там працює "Електрон", який у радянські часи виробляв телевізори. А зараз ремонтує автобуси й трамваї. "Ензим" виготовляє якісні дріжджі й формує біотехнологічний і харчовий кластер. У Вінниці 2019-го була найпотужніша економічна команда місцевого самоврядування. Демонстрували швидкість з інвесторами".
ЧИТАЙТЕ ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю З ПАВЛОМ ШЕРЕМЕТОЮ У СВІЖОМУ НОМЕРІ ЖУРНАЛУ "КРАЇНА"
Хмельницький очолив рейтинг міст України зі сприятливості бізнес-клімату. Він отримав 72,96 бала із максимальних 100.
Коментарі