До кінця серпня українці мають заплатити податок на квартири й будинки. Якщо цього не зробити, податківці нарахують великі штрафи.
Платити необхідно власникам житла, площа якого перевищує встановлену норму, пише OBOZREVATEL.
Податок нараховують тільки на площу квартири понад 60 кв.м, а для будинку – понад 120 кв.м. Якщо є і будинок, і квартира, то "норма" збільшується до 180 кв.м.
Розмір податку – 1,5% мінімалки за минулий рік. Зараз це 70,8 грн за кожен кв.м. Якщо площа квартири 90 кв.м, то потрібно заплатити за 30 кв.м 2,1 тис. грн.
Якщо квартира поділена на частини й має кількох власників, то норму застосовуватимуть для кожного.
До 1 липня за місцем реєстрації українці отримали квитанцію. У ній мали вказати розмір податку й реквізити для оплати. Якщо квитанції немає, це не означає, що не потрібно платити податок.
Якщо площа житла перевищує зазначену норму, але квитанція не надійшла, у податковій за місцем реєстрації можна уточнити: чи потрібно платити за житло та як отримати квитанцію.
Податок за 2020 рік сплачується 2021-го. Якщо людина стала власником житла нещодавно, квитанція прийде 2022 року.
За несплату податку встановили штрафи для тих, хто відмовиться сплатити впродовж 60 днів з моменту отримання квитанції або не пізніше 1 вересня.
Якщо затримати платіж до 30 днів, нарахують штраф в розмірі 10% боргу. Якщо затримати платіж на понад 30 днів – штраф становитиме 20% боргу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні хочуть запровадити ПДВ на продаж новобудов
Для тих, хто хоче заплатити, але бракує грошей, передбачили систему на виплат. Для цього потрібно звернутися письмово до податкової за місцем реєстрації, обґрунтувати складне матеріальне становище і попросити розбити платіж для сплати частинами без штрафних санкцій.
Зібрані гроші надійдуть у місцеві бюджети на ремонти доріг, лікарень, шкіл, на реалізацію міських проєктів.
Від сплати податку на квартири й будинки звільнені багатодітні родини, діти-сироти, діти-інваліди, власники дитсадків, шкіл, релігійні організації, учасники ООС та їхні сім'ї.
За ігнорування повідомлення і відмову сплачувати на житло мають право накласти арешт.
Коментарі