Ексклюзиви
Понеділок, 10 вересня 2018 14:54

Депозити в українських банках стали вигіднішими: подробиці

Депозити в українських банках стали вигіднішими: подробиці
Ставки за гривневими депозитами зростають швидше, ніж за валютними. Найвигідніші стали вклади у гривні від 1 до 3 місяців. Фото: Бизнес Цензор

Від початку вересня українські банки підвищують ставки за депозитами.

Найвигіднішими стали заощадження в гривні строком від 1 до 3 місяців. Їхня вартість зросла на 0,27% до 10,43% річних, пише Liga.net.

Гривневі вклади строком понад рік подорожчали на 0,08%. Їх пропонують під 12,65% річних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці масово скуповують долари

Депозити у доларах строком від 1 до 3 місяців подорожчали на 0,07% до 1,2% річних. Вклади строком понад рік зросли на 0,03%. Становлять 2,81% річних. Не змінилися ставки за вкладами тстроком від 3 до 6 місяців. Їх беруть під 2,07% річних. Безстрокові заощадження, як і раніше, пропонують під 0,96% річних, а вклади на строк до місяця - 1,10% річних. Ставки за депозитами на період від півроку до року становлять 2,56% річних.

Ставки за вкладами у євро зросли лише на строк від 1 до 3 місяців – на 0,09%. Середня ставка за депозитами на строк від 6 до 12 місяців впала на 0,02% до 1,83% річних.

Українці переважно беруть гривневі кредити на поточні потреби. За словами аналітика фірми "Альпарі" Максима Пархоменка, за останній рік кредитний портфель зріс на 30%. Водночас доларових кредитів стало менше. Після 2014-го банки і населення враховують ризики, пов'язані з іноземною валютою. За останній квартал кредити не подорожчали.

Зараз ви читаєте новину «Депозити в українських банках стали вигіднішими: подробиці». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 26378
Голосування Чи подорожчають продукти через відміну державного регулювання цін?
  • Так, виробники і магазини скористаються цим
  • Так, але подорожчають тільки найпопулярніші товари
  • Ні, будуть лише сезонні коливання цін
  • Деякі товари подешевшають
  • Державне регулювання - це радянський пережиток. Його треба відмінити
Переглянути