Розрив між імпортом та експортом в Японії сягнув майже $19 млрд.
За даними міністерства фінансів країни, це найгірший показник за всі 30 років, протягом яких за ним ведеться спостереження, передає ВВС.
Зростання курсу ієни і падіння глобального попиту призвели до того, що в річному показнику обсяги експорту скоротилися більш ніж на 9%.
Водночас руйнівні наслідки цунамі та аварії на "Фукусімі", що послідувала за ним, призвели до того, що обсяги імпорту, в основному палива, зросли майже на 10%.
Зазначимо, що міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підтвердило прогноз за довгостроковим і короткостроковим суверенних кредитних рейтингів Японії на рівні AA-і A-1+ відповідно, інформує РБК-Україна.
Прогноз по довгостроковому рейтингу залишається "негативним".
Аналітики агентства зазначили, що суверенним рейтингам Японії надають підтримку її відносна стійка фінансова система та диверсифікована економіка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На кожного українця припало по $1084 іноземних інвестицій - Держстат
Крім того, ієна залишається однією з ключових міжнародних резервних валют.
На думку експертів, знижувальні ризики для рейтингу країни мають неміцний базис політики уряду, високий рівень бюджетного дефіциту та державного боргу, тягла дефляція, а також старіння і скорочення працездатного населення.
Зазначимо, що дефіцит зовнішньоторговельного балансу України в 2011 році сягнув $6 млрд 747,5 млн, збільшившись у 2,2 раза, в порівнянні з $ 3 млрд 25,3 млрд роком раніше.
Коментарі