вівторок, 13 березня 2018 12:24

Чому вигідно замінити паперові гривні металевими

Чому вигідно замінити паперові гривні металевими
Вартість чеканки монет вища за друк. Щоправда, в середньостроковій перспективі держава буде економити - монета є практично вічною. Фото: Dengi.ua

Нацбанк планує поступово замінювати банкноти номіналами 1, 2, 5 і 10 грн на монети.

"Це говорить про оцінку інфляції у найближчі три роки. Потрібно готуватись, що ціни обраховуватимуться практично лише у гривні. У листопаді 2017 року Нацбанк почав дискусію про можливе виведення з обігу однієї, двох, п'яти та 25 копійок, залишаючи лише монети номіналом 10 та 50 копійок. Вчорашній крок регулятора – це продовження процесу, який почався торік", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Вартість чеканки монет вища за друк. Щоправда, в середньостроковій перспективі держава економитиме - монета є практично вічною.

"Найдрібніші паперові гроші живуть у середньому півтора роки, як наприклад, купюра один долар. Купюра 10 доларів у середньому служить три роки, 100 доларів – 9 років. За декілька циклів обігу вартість випуску та підтримки найдрібніших купюр зрівняється з вартістю випуску монет. Далі держава на цьому економитиме. Також значна кількість таких гривень розійдеться по колекціях, як вітчизняних так й закордонних. Це призведе до прибутку Нацбанку протягом першого року", - вважає Дорошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт пояснив, що сприяє зміцненню гривні

За його словами, супровід монет коштуватиме більше, ніж банкнот.

"Їхнє перевезення потребує більшої кількості авто інкасаторів. Водночас все більший вплив у нашому житті електронних платежів призводить до все меншого використання готівки. Держава зацікавлена в тому, щоб перевести громадян та бізнес на електронні та безготівкові розрахунки будь-якими методами. Фіскальні та регуляторні органи просувають обов'язковість встановлення терміналів для оплати банківськими картками", - підсумував експерт.

14 березня у Національному банку проведуть презентацію нових монет номінальною вартістю 1, 2, 5 і 10 грн. Вони з часом замінять банкноти відповідних номіналів, які зараз перебувають в обігу.

Зараз ви читаєте новину «Чому вигідно замінити паперові гривні металевими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути