Україна і Європейський Союз підписали угоди про виділення Києву макрофінансової допомоги в розмірі 610 млн євро.
Угоди "Меморандум про взаєморозуміння між Україною, як позичальником, і ЄС, як кредитором" і "Кредитну угоду між Україною, як позичальником, і Національним банком України, як агентом позичальника та Європейським Союзом, як кредитором" підписали в рамках саміту Україна-ЄС, який пройшов сьогодні в Брюсселі, з української сторони міністр фінансів Юрій Колобов та голова Національного банку Ігор Соркін, з європейської - віце-президент Європейської комісії Олі Рен.
Меморандум про взаєморозуміння передбачає виділення траншів кредиту в розмірі 100, 10, 250 і 250 млн євро.
Документом також визначаються умови виділення коштів: перший транш допомоги буде виділений після набрання чинності Меморандуму, Кредитної угоди і висновку Європейської комісії про задовільний перебіг реалізації домовленостей з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Подальші транші виділятимуться за результатами виконання урядом України визначених у Меморандумі критеріїв у сфері управління державними фінансами, торгівлі, енергетиці, а також реалізації податкової політики і політики у фінансовому секторі.
Термін реалізації програми допомоги становить два роки з моменту набуття Меморандумом чинності.
У свою чергу, Кредитною угодою встановлюються технічні аспекти надання та повернення займаних коштів. Зокрема, термін погашення становить 15 років. Кредитна угода набуде чинності з моменту отримання Європейською комісією офіційного повідомлення у формі юридичного висновку міністра юстиції України про виконання всіх конституційних і юридично умов для набуття угодою чинності. При цьому документ повинен набути чинності не пізніше 12 місяців з моменту його підписання.
Домовленість про виділення макрофінансової допомоги була досягнута в рамках співробітництва України з ЄС та правові підстави для цього були закладені рішеннями Європейської комісії, Європейського парламенту та Ради ЄС, прийнятих в 2002 і 2010 роках.
Коментарі
18