середа, 28 квітня 2021 15:45

"БРСМ" закупила 2 тис. т заборонених октанопідвищуючих речовин для виробництва бензину

"БРСМ" закупила 2 тис. т заборонених октанопідвищуючих речовин для виробництва бензину
Монометиланілін заборонений для виробництва моторних палив в Україні з 2013 року

Компанії, які беруть участь у забезпеченні нафтопродуктами мережу АЗК "БРСМ-Нафта", в 2020 році закупили 2 тисячі т монометиланіліну (ММА) - октанозбільшуючої речовини, забороненої для використання в моторних паливах в Україні.

Про це повідомляє портал enkorr.ua, з посиланням на Консалтингову групу "А-95".

"Компанії Ккатма Груп", "Стандарт Ойл 2000" та "ТНТ Груп", що беруть участь у забезпеченні нафтопродуктами мережу АЗК "БРСМ-Нафта", у 2020 році закупили близько 117 тисяч т нафтохімічної сировини і компонентів моторних палив, у тому числі 2 тисячі т монометиланіліну (ММА) - октанозбільшуючої речовини, забороненої для використання в моторних паливах в Україні", - йдеться в повідомленні.

Експерти відзначають, 2 тисячі т забороненого до використання ММА, групою "БРСМ" було закуплено в Росії. Як повідомлялося раніше, Монометиланілін відноситься до класу ароматичних амінів, які можуть викликати онкологічні захворювання.

"Дана речовина в якості присадки до моторних палив заборонена в Україні з 2013 року, як у багатьох країнах світу, у Європі та США", - відзначають експерти.

За словами фахівців, монометиланіліни (ММА) використовується "БРСМ" для змішування з бензином а-92 для отримання високооктанового бензину. Цього обсягу ММА буде достатньо для отримання 200 тисяч т палива.

"БРСМ-Нафта" заснована в 1993 році Андрієм Бібою. У 2007 році 50% компанії було продано Едуарду Ставицькому, який під час президентства Віктора Януковича був міністром енергетики. З 1 серпня 2018 року партнери розділили мережу навпіл - кожному відійшло по 63 АЗС. На базі АЗС Ставицького було створено мережу Мotto. На сьогодні "БРСМ" і Мotto налічують близько 200 і 150 АЗС відповідно.

Зараз ви читаєте новину «"БРСМ" закупила 2 тис. т заборонених октанопідвищуючих речовин для виробництва бензину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути