Формула "Роттердам+" привела до збалансування ціни на вугілля, що дозволило протягом останніх 2 років шахтам додатково отримати 5,4 млрд грн.
Таку думку озвучив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.
"Ціну необхідно було збалансувати на вугілля. Справа в тому, що, починаючи з 2014 року, протягом 2015-го, 2016 року, 2017-го завозили вугілля з-за кордону по 100 доларів за тонну і значно вище. А для держшахт ціна була нижчою в рази. Із березня 2016 по березень 2018 року, за два роки ціну на вугілля подвоїли (внаслідок застосування формули "Роттердам+"). І за ці два роки шахти отримали додатково 5,4 мільярдів гривень, ці кошти пішли на зарплати шахтарям", - зазначив Михайло Волинець.
На його думку, на жаль, шахтам все одно не вистачає коштів на розвиток шахт, на технічне оснащення, на забезпечення техніки безпеки. І очікувати нарощування видобутку поки не доводиться.
"По-перше, держпідтримку в односторонньому порядку держава скасувала - припинила виділяти на розвиток вугільної галузі. Водночас ціна (довгий час) була збалансована, вона не була справедливою. Не оснащують необхідним обладнанням лави. Або, якщо оснащують, то старим обладнанням, на жаль. І шахти вже довели до такого стану, що вони не можуть здобувати великі обсяги вугілля, видавати на-гора", - повідомив Михайло Волинець.
Як раніше повідомлялося, голова Всеукраїнської енергетичної асоціації Василь Котко відзначив, що формула "Роттердам+" забезпечила генеруючі компанії ресурсом для імпорту вугілля, необхідного під час опалювального періоду.
Коментарі