У 1-му півріччі 2020 року рівень бідності українців становив 51%.
Ймовірно, на сьогодні цей показник вищий, каже керівниця Інституту демографії України ім. Птухи Елла Лібанова у інтерв'ю LIGA.net.
"Рівень бідності обчислюють за розрахунковим прожитковим мінімумом. На зазначений час останній становив 3845 гривень на місяць в середньому на особу. Чого гріха таїти, встановлюється та сума, доплати до якої може забезпечити бюджет", - пояснює Елла Лібанова.
З її слів, показники бідності 2020 року зросли. Багато людей втратили роботу та відповідно доходи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Україна може рухатися швидше. Якщо не змінювати напрям і правила"
Вона описала "портрет" українця з низьким рівнем доходів.
"Така людина не має вищої освіти, працює часто неповний робочий день або неповний місяць, заробітна плата межує з мінімальною - 6 тисяч гривень. Узагалі бідність працюючих має бути винятком і стосуватися переважно осіб із низькою кваліфікацією. В Україні ж понад 90 відсотків бідних родин мають таких людей", - каже експертка.
Вона зауважує, що двоє працюючих батьків не можуть повністю забезпечити двох дітей навіть за низькими українськими стандартами споживання.
"Народження 2-ї дитини створює серйозний ризик зубожіння, а багатодітні сім'ї майже всі бідують. Також суттєвий ризик – безробіття навіть 1 особи", - переконана Елла Лібанова.
Заробітчани переказують додому в 4 рази більше грошей, ніж Україна отримує прямих іноземних інвестицій, за оцінками Національного банку. "Будь-яка гривня, витрачена на території країни, працює на нашу економіку",- розповіла в інтерв'ю журналу "Країна" доктор економічних наук, академік, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.
Коментарі