Ексклюзиви
Вівторок, 01 листопада 2011 19:52

Банкам треба збирати інформацію лише про тих, хто взяв кредит - експерт

Банкам треба збирати інформацію лише про тих, хто взяв кредит - експерт

Банки мають збирати інформацію лише про тих клієнтів, які взяли кредит.

Таку думку висловив ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко в ефірі Українського радіо.

"Я розумію, що вимагати інформацію про джерела доходів, структуру доходів і власність - це, безумовно, правильно, якщо стосується людей, які взяли кредити. Людей, які відкрили депозити, треба перевіряти лише за чотирма напрямкам: торгівля людьми, зброєю, наркотиками та політична діяльність. Тобто, якщо громадський чи політичний діяч відкриває рахунки в банках, він має показати свої доходи, що вони легальні, що він має джерела цих доходів, що власність його легальна", - сказав він.

За його словами, у громадян є підстави не довіряти інформацію про себе фінансовим установам.

"Я би хотів, щоб ця постанова була уточнена в перспективі. І ми розділяли те, що потребує контролю, і людей, які, наприклад, відкривають рахунки на свої маленькі пенсії. Лякати останніх стосовно того, чи мають вони свій куток, я би не став. Люди не звикли до такої відвертості, вони бояться і мають на це підстави. Адже вони не знають, що діє закон про конфіденційність інформації в банках", - вважає Савченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк знову змінив правила

Водночас, експерт зазначив, що збільшення контролю за діяльністю банків є загальносвітовим процесом.

"Тому що вони показали себе з не найкращого боку під час першої кризи і навіть другої хвилі кризи, яка, на щастя, поки не зачепила Україну, але сильно торкнулася Європи", - підкреслив Савченко.

Зараз ви читаєте новину «Банкам треба збирати інформацію лише про тих, хто взяв кредит - експерт». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі