При розрахунку економічно обгрунтованих тарифів не беруть до уваги кліматичні показники.
Про це сьогодні на прес-конференції заявила координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі "ОПОРА" Тетяна Бойко.
З її слів, комунальники застосовують енерговитратні нормативи, що дозволяє отримувати додаткові кошти, які перекривають усі безгосподарні втрати, неплатежі населення та маскують кризову ситуацію у комунальному господарстві.
"Проблема в тому, що комунальники використовують застарілі нормативи витрат тепла на опалення будинків 100-річної давності, коли були більш холодні зими. У більшості міст для розрахунку тарифу на опалення застосовується середня річна температура повітря в опалювальний період -1,1 градусів за Цельсієм, а у 2011 році фактично було +0,7 градусів за Цельсієм, у Луганську –1,6, а у 2011 році було +0,3 градусів за Цельсієм, у Миколаєві +0,4 градусів за Цельсієм, хоча у 2011 році було + 2,35 градуса. Всі міста відмовляються робити перерахунки по кліматичних показниках", - зауважила Бойко.
Вона також зазначила, що у більшості обласних міст мешканцям штучно встановлюють тариф на опалення, прикриваючись розрахунками Національної комісії з питань регулювання комунпослуг.
"Ми знайшли лише два міста в Україні, де орган місцевого самоврядування дійсно визначає виконавців послуг і встановлює для них тариф на опалення та гарячого постачання. Це Київ та Чернівці. В інших містах цього немає. Більшість відповідає: який тариф встановила Нацкомісія, за таким тарифом по формулі ми переводимо гігакалорії в метри кубічні. Тому в більшості по всій Україні схема не працює", - додала Бойко.
Коментарі