У Держбюджеті-2018 визначили курс 30,1 грн за $1. Це зробили, щоб отримати більше податків до бюджету.
Про це Gazeta.ua говорить голова Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.
"Коли розраховували дохідну частину бюджету, то вирішили - мало грошей. Тому вирішили збільшити дохідну частину за рахунок зниження курсу гривні. Порахували, який курс їм потрібен. Чиста математика: чим вищий курс, тим вищий імпортний ПДВ і більше буде податків. У Мінфіні заклали низьку інфляцію, високий курс і отримали гарний бюджет. Подумали, що якщо не спрацює - якось викручуватимуться".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У НБУ розповіли, чому зберігати гроші на депозитах стало не вигідно
Наступного року долар може залишитися на рівні 2017-го, зазначає експерт.
"Спланувати, яким буде курс долара наступного року важко. Можливо, що він не доросте до 30 гривень. Може залишитися на рівні 26-27 гривень за долар. Цього року планували, що буде 27 гривень, але тримався на 26. У жовтні-листопаді може бути 27 гривень за долар. У кінці року вартість гривні зросте. На початку року буде невелике зростання. Але протягом року курс може бути в межах 26-27 гривень за долар. З точки зору економіки зараз немає підстав для зростання курсу. Штучно можуть збільшити до 30 гривень за долар і 35 гривень за євро. Тоді пересічним українцям буде вигідно їхати на заробітки. Загалом зараз людям треба намагатися більше працювати і заробляти, щоб нормально прожити".
Курс 30,1 грн за $1 у Держбюджеті-2018 повинен забезпечити безпечне формування витрат. Про це заявив державний секретар Міністерства фінансів Євген Капінус.
"Це означає, що ми на нього повинні формувати відповідні витрати державного бюджету, щоб мати змогу їх забезпечити".
Коментарі