Ексклюзиви
неділя, 23 квітня 2017 20:23

Як знайти роботу тим, кому "за"

Як знайти роботу тим, кому "за"
Пошукачі роботи після 45 років тиснуть на жалість роботодавців / Фото: dou.ua

Роботодавцям хочуть встановити квоти на працівників із інвалідністю та співробітників від 45 років. Нововведення анонсували у Мінсоцполітики. Роботодавці знайдуть спосіб обходити такі квоти, кажуть експерти. Про це Gazeta.ua розповіла кар'єрний консультант Тетяна Волошина.

"Сприйматимуть їх як формальність. Братимуть трудові книжки старших людей, але це будуть мертві робочі місця. Щоб не платити штраф за недотримання квот, можуть платити мінімльну зарплату. Квотами наврядчи можна вирішити проблему", - коментує Волошина.

За її словами, найбільша помилка пошукачів роботи у зрілому віці - тиснути на жалість роботодавця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто найшвидше знаходить нову роботу - опитування

"Зрілих пошукачів треба навчати шукати роботу, пояснювати, кого потребує ринок, як виглядати і поводитися на співбесіді. Шукають активних, цілеспрямованих. Часто кандидати старші за 45 років на співбесідах роботодавцям нарікають, що мусять утримувати дітей, платити кредити. Тиснуть на жалість. А мають "продавати себе" як фахівців. Роз'яснювати таке повинні центри зайнятості. Що держава взялася за проблему - добре. Її слід вирішувати глобально, але не адміністративно", - каже експерт.

Через відїзд молоді на роботу закордон роботодавці нині мають менше упереджень щодо пошукачів "45+", аніж 3-4 роки тому, говорить Інна Новицька, власниця компанії з пошуку та підбору персоналу "Нова персона".

"Однак роботодавці більше налаштовані брати на роботу молодь, бо вона активна. Але вік не завжди в пріорітеті. Більш важливі для роботодавців інші якості, в першу чергу, професійні вміння та відповідність корпоративній культурі. Одного разу шукали головного енергетика. У компанії негласно попросили знайти людину до 45 років. Врешті взяли 63-річного чоловіка. Окрім професійних якостей, захоплювався волейболом. Це відповідало корпоративній культурі – у компанії своя корпоративна команда з волейболу", – каже Новицька.

4% персоналу на кожному підприємстві повинні бути заброньовані для людей з інвалідністю. Це ж має стосуватися людей певних вікових груп, яким необхідно допрацювати певний віковий стаж, а їх не беруть через дискримінацію за віком - від 45 років.

Зараз ви читаєте новину «Як знайти роботу тим, кому "за"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 8642
Голосування На яку допомогу від Європи та світу Україні варто розраховувати після війни?
  • Польща обіцяє "план Маршалла" - велику програму фінансової підтримки
  • Списання всіх боргів за зовнішніми кредитами
  • Всі кошти від конфіскації майна та ресурсів РФ у світі
  • Допомоги не буде. Обмежаться підтримкою біженців
  • Мені байдуже
Переглянути