Процедура зміни постачальника газу в Україні спростилася в рази. Однак, не все ідеально, розповіла Gazeta.ua координаторка енергопрограм громадянської мережі "Опора" Тетяна Бойко.
"Газзбути публікують ЕІС-коди таким чином, що їй майже не реально прочитати - вертикально по лінії розриву. Споживачам, які змінили постачальника, почали приходити рахунки від попереднього з "температурними коефіцієнтами" з 2015 року. Потім з'ясувалося, що вказані суми носять рекомендаційний характер", - каже Тетяна Бойко.
З її слів, на ринку газу зараз працює понад 50 постачальників.
"Найнижчий тариф грудня - 5,95 грн за кубометр, пропонує компанія Megawatt. Загалом, ціни постачальників коливаються від 5,95 грн до 9,05 грн за кубометр. Одні з найвищих у грудні - у низки регіональних газзбутів, афілійованих з облгазами, які постачають газ більшості споживачів у відповідних регіонах. Їхні пропозиції коливаються від 8,81 до 8,96 грн за кубометр. Але найвищу ціну в грудні - 9,05 грн за кубометр - оприлюднила ТОВ "Львівенергозбут"", - пояснює координаторка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зекономити на оплаті газу: що пропонують постачальники
Перш ніж обрати постачальника, експертка радить перевірити історію компанії.
"Я би рекомендувала звертати увагу і на ціну, і на історію компанії. Як мінімум, варто через інтернет перевірити інформацію про неї, почитати відгуки. Річний тариф буде вигідним споживачам, що використовують природний газ для опалення будинку", - додала Бойко.
Тарифи на послуги розподілу природного газу підвищать наступного року. Зокрема тариф "Київоблгазу" зросте з 0,81 грн до 1,55 грн за кубометр, без ПДВ, "Київгазу" - з 0,28 грн до 0,32 грн, "Одесагазу" - з 0,79 грн до 0,89 грн, "Полтавагазу" - з 1,09 грн до 2,07 грн, "Херсонгазу" - з 0,94 грн до 1,8 грн, "Луганськгазу" - з 0,92 грн до 1,13 грн за кубометр.
Коментарі