На сьогоднішній день варіантів платіжного шахрайства існує багато. Один із найпопулярніших методів - "соціальна інженерія".
Суть методу полягає в тому, що зловмисники входять у довіру до потенційної жертви та домагаються, щоб вона переказала гроші або передала їм дані своєї картки, попереджає Національний банк у Facebook.
Шахраї часто роблять мішенями для своїх схем людей похилого віку. Вони можуть надсилати поштою листи про великий виграш - 100, 200, чи навіть 500 тис. грн. Щоб отримати "виграш" потрібно виконати умову. Наприклад, придбати товарів на 200 гривень з каталогу, що додається до такого листа. Зазвичай пропонують побутові товари - ліки, посуд, книги, косметику тощо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Громадянам ЄС пропонують стати інвесторами: як працює нова шахрайська схема
У листі також може бути пластикова картка, на якій нібито є виграш. Жертву запевняють, що вона активується, коли переможець купить товар на необхідну суму та перешле квитанцію за певною адресою. Однак чекати на обіцяні гроші марно, адже картка несправжня, як і грошовий приз.
Щоб уникнути такого розвитку подій, треба ігнорувати ці повідомлення про виграш.
Користувачі в соціальних мережах діляться новими випадками шахрайства з використанням служби доставки "Нова пошта". Українцям приходять посилки з післяплатою, яких вони не замовляли.
Коментарі