Наступного тижня аграрії з усієї України планують зібратися на мітинг під стінами Верховної Ради. Вимоги сільгоспвиробників стосуються різних аспектів, проте основне – зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Зараз у всіх областях йде мобілізація сільгоспвиробників для поїздки в Київ.
Вимоги аграріїв будуть закріплені в Меморандумі про співпрацю між аграрними організаціями та політичними партіями щодо проведення реформ у галузі сільського господарства. Підписанти з боку сільгоспвиробників – п'ять громадських організацій у сфері АПК, що об'єдналися 13 грудня в громадський союз "Всеукраїнський аграрний форум" (ВАФ). Підписання меморандуму з усіма фракціями в парламенті було анонсовано як перше рішення нової організації, повідомляє КП.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зібрали 60 млн т зерна нового врожаю
Першим і основним пунктом вимог сільгоспвиробників вказано проведення земельної реформи. Ініціатори бачать її в форматі допуску на ринок землі громадян України, фермерських господарств, юридичних осіб з засновниками - громадянами України, зайнятих в АПК, об'єднаних територіальних громад. Особливо обмовляється, що продаж земельної ділянки не є підставою для розірвання договору, а орендарі матимуть переважне право на викуп орендованих ділянок .Також пропонується дозволити зміну цільового призначення земель без обмежень за умови сплати в місцевий бюджет суми в розмірі девятикратной вартості ділянки на момент придбання.
Інші цілі протесту – добитися повноцінної підтримки сільгоспвиробників в частині розвитку кооперативного руху, захист інтересів виробників і споживачів продуктів харчування, боротьба з тіньовим ринком оренди, проведення меліорації земель, налагодження ефективної роботи "Укрзалізниці" та стабілізація цінової ситуації на ринку мінеральних добрив.
"Меморандум – об'єднання громадського сектору та політичних сил, які вирішили спільними зусиллями добиватися необхідних реформ у галузі сільського господарства через реалізацію цілей і завдань, зазначених у Меморандумі", - йдеться у зверненні асоціацій. Результатом впровадження цих реформ має стати зростання аграрного виробництва, зайнятості у сільській місцевості податкових надходжень валютної виручки зростання інвестицій в АПУ, захист прав власників і орендарів земельних ділянок (паїв).
Коментарі