Банк "Хрещатик", який мали ліквідувати за рішенням Нацбанку, не відновить роботу. Хоча Верховний суд визнав незаконними дії НБУ.
Про це Gazeta.ua розповів Ростислав Кравець, старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери".
"Суд визнав, що Нацбанк проводив неналежний контроль діяльності банку "Хрещатик". Для власників банку рішення суттєвих значення не має. Вони будуть нести відповідальність за дії, які призвели до неплатоспроможності банку. Кредитори банку зможуть отримати компенсацію за завдані збитки. Крім того, НАБУ має притягнути керівництво Нацбанку до кримінальної відповідальності за покривання проблем банку "Хрещатик" та бездіяльність", - каже Кравець.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фонд гарантування вкладів перекладає відповідальність за свої прорахунки на суддів - ЗМІ
Адвокат вважає, що вкладники зможуть повернути свої кошти.
"Тепер з юридичного боку продаж активів банку був незаконним. Їх можна повернути, якщо оскаржити рішення в судах. Навіть позичальникам, майно яких слугувало заставами в інших кредитах. Відновити роботу банк "Хрещатик" не зможе. В подібній ситуації були й інші установи, зокрема банк "Укрпромгаз", "Фінанси та кредит". Тоді також Нацбанк був винен у доведенні до неплатоспроможності, а вкладники втратили гроші. Люди зараз подають позови проти НБУ, щоб стягнути свої кошти. Ці справи в процесі, але шанси на виграш досить значні", - додав Ростислав Кравець.
5 квітня 2016 року НБУ визнав банк "Хрещатик" неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію. Також у Фонді гарантування вкладів повідомили, що комплексний аналіз неплатоспроможного банку "Хрещатик" свідчить про причетність керівництва фінустанови і його власників до збитків на суму понад 2,5 млрд грн.
24,9 % акцій банку належали Київській міській державній адміністрації. Опосередкованими власниками банку були Андрій Іванов з часткою 37,44% і Микола Солдатенко з часткою 24,2% акцій.
Коментарі